0

08-8593318

ב "יערות המורינגה" במשתלות סנדר, קיבלנו החלטה נבונה להוריד מתחים, להיות יותר שמחים ונינוחים, לתת יותר תשומת לב, לבני המשפחה החמודים, הבנות והבנים, הנכדות והנכדים וגם לכל החברים.

קצת היסטוריה של משפחת חנה ומוטי סנדר:

 מוטי (1951) וחנה (1954) סנדר, חקלאים אזרחים וותיקים, ילידי הארץ. 

מוטי בן להורים ילידי הארץ דורות רבים מירושלים ומחברון.
חנה בת לאבא שעלה מפולין לפני מלחמת העולם השניה מחלוצי ובוני העיר בני ברק, ואמא ילידת צ'כיה ניצולת שואה שגאוותה היתה לראות את בניה ונכדיה המתגייסים לצבא.

 מוטי וחנה, חקלאים מזה 40 שנה, החל מקיץ 1978 ועד עצם היום הזה ובע"ה עוד שנים רבות.

 גידלנו, פרחים, ירקות, גידולי עלים ירוקים ועוד. בקיץ 1985 בעקבות קול קורא  מטעם מו"פ דרום הוכנסו מספר מגדלים מגוש קטיף ב"סוד" גידול צמחי בית ומאז ועד היום אנחנו בתחום גידול צמחי בית. המשלוח האחרון שלנו להולנד מגוש קטיף היה שבוע לפני שעזבנו את המקום בקיץ 2005.

מאז שהגענו לשטחי המועצה נחל שורק – הקמת המשתלה מחדש בשלושה מעברים:

 * בחודש אוגוסט 2005, הגענו מגוש קטיף להתגורר בשטחי המועצה האזורית "נחל שורק". שלושה חודשים לאחר מכן חזרתי לעיסוקי כחקלאי בתפקידי הקודם - בעל משתלה לגידול ושיווק של צמחי בית ליצוא . זה לא היה מובן מאליו לחזור לעבודה בחלקאות, לאחר שאני הכרזתי כבל עם ועדה שאני לחקלאות לא חוזר יותר. אולם זו היתה הבחירה הטבעית למען שמירה על השפיות האישית ושמירת הבריאות הנפשית המשפחתית. במהלך כמעט 14 שנים היו לנו שלושה מעברים בשלש תחנות שונות.

 * התחנה הראשונה - במושב ערוגות התחלנו פרק חדש החל מסוף שנת 2005, ישבנו בחלקה קטנה בתוך משק של חבר ערוגות כשנה וחצי.

 * התחנה השניה - מערוגות עברנו לקיבוץ חפץ חיים לשם הגענו בחורף 2007, שכרנו אדמה מקיבוץ חפץ חיים והתחלנו בבניית חממות. באביב 2007 התחלנו בשתילות במשק בקיבוץ חפץ חיים.

 * התחנה השלישית - בשנת 2014 , הבשורה הגדולה, קיבלנו את אדמתנו, עברנו לחלקה החדשה שלנו במושב גני טל. תחנה סופית, הגענו ב"ה אל המנוחה ואל הנחלה, אל הנחלה הקבועה של משפ' סנדר במושב גני טל.

מאז ההודעה כי אנחנו מפסיקים את הפעילות המעמיסה בנקודת המכירה במשתלות סנדר, שאלו אותי רבים וטובים במה אפשר לעזור ולסייע. התשובה שלי היא הינה:

"נשמח מאוד שתשתפו את הסיפור החדש שלנו ותפיצו את בקשתנו להיות חלק מקהילת התומכים בקמפיין שלנו במימון המונים לטובת המיזם של יערות המורינגה.

אנחנו מאושרים שיש בכוחנו להמשיך בעשיה הטובה והחשובה. משנת 2014 השקענו כספים רבים בבנייה של כל המשק , בנינו חממות, אבזרנו אותם במערכות מיחשוב משכוללות. מערכות מים איכותיות עם טפטפות המשקות כל צמח וצמח בתורה מבוקרת. במערך הקיים אנחנו נמשיך ונגדל את עצי המורינגה.

השקעות אלו חוסכות למיזם כספים רבים, העלאת הקמפיין איננה תנאי להחלטה האם להתחיל בפעילות ביערות כן או לא. ההחלטה היא כן, החלטית. להשיג מימון היום לפעילות חקלאית במשרדים ובגופים הממונים רחוקה מאוד מהמציאות. מי כמונו שחווה במהלך 14 השנים הללו תקוות ואכזבות החלטנו בבית ללכת עם הזרם עם ההמון ולפתוח דף של גיוס המונים שהינם הדרך הטובה והמוצלחת לגיוס כספים למיזמים מוצלחים.

הגענו אליכם, או שאתם מצאתם אותנו ואנחנו נשמח מאוד לעבוד יחד איתכם להגשמת המיזם.

ב "יערות המורינגה" במשתלות סנדר נגדל שתילים מתוצרת הארץ, הכול בישראל, נחסוך את יבוא העלים ונקטוף אותם במשתלה בשיתוף עם עובדים עם צרכים מיוחדים. אנחנו נקטוף ונפיק שמנים ונחסוך למשק הישראלי כספים רבים ביבוא שמנים המיוצרים מהזרעים של צמח המורינגה

ייבוש העלים שלנו יעשה בתוך היער עצמו בינות לעצים ועל שולחנות מיוחדים, נחסוך באנרגיה של שימוש בתנורים.

הצלחה של מיזם, תלויה בכמה מרכיבים ובינהם, החזון, הרעיון, ההיתכנות, המיקום ושכל אלו נמצאים צריכים עוד דבר אחד "קטן" שהוא התקציב והכסף שיוכל לממש את כל המרכיבים, לחברם זה לזה ולצאת לדרך.

היציאה לדרך היא שלב מאוד חשוב במיזם. ההצלחה נמדדת עפ"י ההתנהלות בהמשך הדרך.

אצלינו "ביערות המורינגה" זה מתבטא בכמה דברים,

זו הזריעה הראשונה שמשלבים בה הרבה הרבה תפילה להצלחה ולנביטה טובה. להמון, המון אמונה, תפילה ללא הפסקה, שהזרעים ינבטו ויעלעלו עלים ירוקים ויהפכו לגן פורח ויער עבות.

חנה ואני, מוטי סנדר, בעלי המיזם, קיבלנו החלטה, לגייס אתכם, ידידים ומכרים וגם לאלו הפוגשים בנו בפעם הראשונה, לצאת לדרך בשילוב "גיוס המונים ליערות המורינגה".

תודה רבה וברוכים הבאים.

כניסה ללקוחות

שכחת סיסמה?

הרשמה למועדון הלקוחות

קבל שיחה מנציג שירות

אתר סגור

אתר סגור זמני