0

08-8593318

מורינגה – פצצת ויטמינים

מורינגה או בשמה המדויק מורינגה מכונפת, מתייחסת לכלל עליו, פרותיו ושורשי עץ המורינגה. העץ הנו עץ בגודל קטן של עד כ-5 עד 10 מטר גובה. מורינגה מכונפת הגיע לארץ ישראל מהודו וממזרח אסיה, ארצות ששם מורינגה מאוד פופולארית ונצרכת רבות עקב תכונות המרפא שלה. מורינגה היא בעצם עץ ירוק עד, אז ניתן לגדל אותו לכל אורך השנה.

עץ מורינגה מכונפת שורד גם בתנאים קשים של חום ומשקעים נמוכים ולכן ניתן לגדל אותו באזורים רבים. בישראל מורינגה מגודלת לרוב באזור הערבה. הקטיף של מורינגה מתבצע יחסית מוקדם שעוד העץ צעיר וזה מאפשר תחלופה רבה של הצמחים. מורינגה מתאימה גם למבוגרים וגם לילדים קטנים. היום, מיליוני אנשים בעולם משתמשים במוצרים המבוססי מורינגה: דייסות, פסטות, לחם ועוד. מורינגה היא צמח יוצא דופן.

מורינגה היא מזון על בגלל כל הויטמינים הרבים שהיא מכילה

מורינגה נחשבת למוצר מזון על מכיוון שיש לה פוטנציאל מרפא עצום, שכבר זמן רב מוכר לקהל רחב. כמעט בכל חלק של צמח המורינגה (שורש, קליפה, פירות העץ, עלים ותרמילים) יש הרכב בריא של ויטמינים. מורינגה מכונפת מכילה יותר מ 92 חומרים מזינים ו -46 סוגים של חומרים נוגדי חמצון. מומחים טוענים שהחומרים המזינים במורינגה אמורים לסייע בריפוי של קרוב ל-300 מחלות והם מכילים כמעט את כל הוויטמינים המצויים בפירות וירקות, ואף בכמויות גדולות יותר. עם כל היתרונות הבריאותיים של צמח מורינגה, הוא יכול בקלות להיחשב כ"צמח המזין ביותר על פני כדור הארץ". בנוסף חשוב לציין שלצמח מורינגה אין תופעות לוואי.

הויטמינים החשובים בהרכב צמח מורינגה

  • ויטמין A (בטא קרוטן), ויטמין A היא ויטמין אשר נדרש על ידי הרשתית של העין וחשוב לקליטת הצבעים על ידי הרשתית.
  • ויטמין B1 (תיאמין) מסייע לתדלק את הגוף על ידי המרת סוכר בדם לאנרגיה. זה שומר על הקרומים הריריים בריאים וחיוני למערכת עצבים, לב וכלי דם ותפקוד שרירים.
  • ויטמין B2 (ריבופלבין) נדרש למגוון רחב של תהליכים תאיים. ויטמין זה ממלא תפקיד מפתח בחילוף חומרים של אנרגיה, ולחילוף החומרים של שומנים, פחמימות וחלבונים.
  • ויטמין B3 (ניאצין), כמו כל קומפלקס ויטמיני B, חיוני לעור בריא, שיער, עיניים, וכבד. הויטמין גם מסייע לתפקוד מערכת העצבים.
  • ויטמין B6 (פירידוקסין) נדרש לסינתזה ולהיווצרות המיאלין. מחסור בפירידוקסין משפיע בעיקר על תפקוד העצבים ההיקפיים, מערכת תאי דם בעור ומערכת העצבים המרכזית. מחסור בויטמין זה יכול להופיע אצל אנשים עם אלכוהוליזם, שחמת הכבד, בעיות תפקוד בלוטת התריס ואי ספיקת לב.
  • ויטמין B7 (ביוטין) מעניק סיוע לפונקציות מטבוליות חיוניות. ללא ביוטין, אנזימים רבים לא עובדים כמו שצריך, וסיבוכים רציניים יכולים להתרחש, לרבות מחלות מגוונות של העור, מערכת העיכול ומערכת העצבים. ביוטין יכול לעזור להילחם ברמת גלוקוז גבוה בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2, ומסייע לירידה ברמת אינסולין.
  • ויטמין C (חומצה אסקורבית) הוא אחד החומרים המזינים והיעילים ביותר. מחזק את המערכת החיסונית וגם מגן בפני מחלות לב וכלי דם, בעיות בריאות לפני לידה, מחלות עיניים, ואפילו קמטי בעור.
  • ויטמין D (כולקלציפרול) חיוני לקידום ספיגת סידן במעיים ושמירה על סידן תקין בגוף. כמו כן הוא ויטמין הכרחי לצמיחה ושיפור העצמות. ללא מספיק ויטמין D בגוף, העצמות יכולות להיות רזות, שבירות או מעוותות.
  • ויטמין K הוא ויטמין הכרחי לקרישה נורמלית של דם בבני אדם. באופן ספציפי, ויטמין K נדרש לסייע לכבד לעשות את עבדותו, אך מחסור של ויטמין K יכול להוביל גם להפרעות בתפקוד הכבד (למשל, אי ספיקת כבד חמורה) או לליקויים של גורמי קרישה ודימום יתר.

מורינגה היא מזון על מצוין ומלא ויטמינים למבוגרים ולילדים. הוספה של מורינגה לתזונה היומית תעשיר לכם את התפרט היומי ותעניק לכם פצצה של ויטמנים נוספים לדיאטה.

מצוטט מתוך האתר https://www.spirulina.co.il/

כניסה ללקוחות

שכחת סיסמה?

הרשמה למועדון הלקוחות

קבל שיחה מנציג שירות

אתר סגור

אתר סגור זמני