מוטי סנדר ואשתו חנה, הגיעו לגוש קטיף בשנת 1978, משפ' סנדר ושני ילדיה הקטנים עברו לגוש קטיף מתוך בחירה לבוא וליישב את הארץ ולהתחיל בחיים חדשים, חיים של יצירה, בניה ועשייה. מוטי עבד בבנק המזרחי המאוחד בע"מ בסניף הראשי בתל אביב כמנהל מחלקת תמורות יצוא וחנה גידלה את שני ילדיה תוך כדי סיום לימודיה באוניברסיטת בר אילן.

מוטי וחנה היו בין חברי הגרעין הראשון שהקימו את מושב גני טל, שנה התגוררו במושב קטיף לשם הם חברו לחברי הגרעין המייסד שהתגוררו שנה בכפר דרום ולאחר שנה ראשונה הם עלו על הקרקע בשנת 1979 לנקודת הקבע – למושב גני טל.

מוטי וחנה מספרים כי המראה של החולות הזהובים והשמים הכחולים והים המשגע שניבט ממול נתנו להם להבין כי הם הגיעו למקום מיוחד, מקום מדברי, שומם, ללא כל עץ או צמח ללא ציפור או בעל חיים אך עם המון פוטנציאל להתחלה חדשה, לבניית יש מאין. 

כבר בימים הראשונים, נכנסו מוטי וחנה לחיים החדשים – לחקלאות, לבניית חממות, לחריש, לזריעה, לשתילה, לקטיף, לשיווק, לצפיה ולתקווה למחירים טובים וכל אלו משולבים בחיי קהילה יהודית, לתפילות שלש פעמים ביום, לשיעורים ולחינוך הילדים ולטיפוחם.

במהלך 27 שנות חייהם בגני טל, גידלו מוטי וחנה בחממות בגני טל, פרחים וירקות למיניהם, מוטי היה בין הראשונים בגוש קטיף שהחלו בגידול הפלפל האדום ליצוא והעבירו לאחר מכן את הידע שנצבר לשאר המגדלים שהתווספו למעגל מגדלי הפלפל שנחשב עד היום לאחד הגידולים המצליחים בין חקלאי גוש קטיף.

בשנת 1985 החליט מוטי סנדר לשנות והחל בבניית משתלה לצמחי בית בשילוב ובהדרכת מו"פ (מחקר ופיתוח) דרום בשיתוף משתלות עצמונה. המשתלה הלכה וגדלה והגיעה בשנים האחרונות לשטח גידול של 13.5 דונם בחממות על שולחנות גידול עם פוטנציאל שיווקי של 250,000 עציצים ליצוא במשך שנה שלמה.

והיום...משתלות סנדר – משהו חדש ממשיך – המפתח שלכם לפיתוח הגינה.
בקיץ 2005 רצף העבודה נקטע למספר חודשים. 
מעפר קמנו, התרוממנו, הזדקפנו והתחלנו מחדש במושב גני טל (החדש ) – מ.א. נחל שורק.
המשתלה העומדת בפיקוח השירותים להגנת הצומח מייצרת ומייצאת את הצמחים לשווקים באירופה ובישראל ומלווה בהדרכת אגרונום מקצועי ומיומן.

בערב ראש השנה תשע"ו – ספטמבר 2015 
בכניסה למשתלות סנדר
פתחנו את "נקודת המכירה ע"ש הדס סנדר ז"ל " לקהל הרחב .
כולכם מוזמנים לבוא, להתרשם ולקנות ממבחר גדול של מוצרים לגינון הבית, החצר, המרפסת והגג מהמשתלה הוותיקה בעלת הניסיון והידע הרב.
משתלות סנדר, שומרי קיימות, שבת ושביעית.
שעות הפתיחה:
ימים א – ה: מהשעה 08:00 - 18:00.
יום ו : מהשעה 07:30 – עד שעתיים לפני כניסת השבת.
להגעה ישירות למשתלה: כתבו ב WAZE - משתלות סנדר גני טל.
פרטים בדף הפייסבוק – משתלות סנדר.

שירות מכל הלב עם חיוך ואווירה משפחתית, יחס אישי, אדיבות ואמינות מובטחים לכם. 
במשתלות סנדר לומדים מהפרחים ומרבים בחיוכים.
המשתלה מציעה מבחר גדול ומתחדש של צמחים בגדלים שונים לאור ולצל, עונתיים ורב עונתיים, פורחים וירוקים, שיחים, מטפסים, עצי פרי ונוי, דקלים, צמחי תבלין, זרעים, פקעות ועוד.
חומרי הדברה, דשנים, מצעי גידול מקצועיים, ציוד השקיה לגינון וכלים לגנן הפרטי והמקצועי. מבחר גדול ומעניין של כלי חרס וקרמיקה, אדניות ומכלי גידול יפהפיים וייחודיים המותאמים לצמחים.
נשמח לעזור ולסייע, בקבלת הזמנות ובהגשת הצעות מחיר לחובבי הגינה הביתיים, לגננים והיזמים בהתאמת הצמחים וציוד איכותי.

 
בואו בשמחה למרכז המכירות ותרצו לחזור שוב ושוב.
מרדכי וחנה סנדר – 08-8593318 או 0545-684085.
 

אודות המשתלה

התקשרו עכשיו >>   08-8593318  |  054-5684085

 
טלפון:   08-8593318  | 054-5684085 |   דוא"ל:  sn@sendern.com   כתובת: שדות מושב גני טל
Facebook